Fundacja Climate&Strategy (dawniej Fundacja Climate Strategies Poland) jest organizacją non for profit, która wspiera firmy i miasta w drodze do neutralności klimatycznej. Zespół Fundacji składa się z doświadczonych ekspertów specjalizujących się w obliczaniu i redukowaniu śladu węglowego, strategów biznesowych, a także specjalistów ds. komunikacji klimatycznej, przeciwdziałania greenwashingowi i dezinformacji klimatycznej. Wspólnie wykorzystują kompetencje, doświadczenia i talenty, by spowolnić zmianę klimatu. 

Fundacja Climate&Strategy to wsparcie dla firm i miast w redukcji śladu węglowego i emisji gazów cieplarnianych

Fundacja stanowi merytoryczne i profesjonalne wsparcie dla przedstawicieli firm i miast, pracując z nimi na rzecz przejścia od proklimatycznych deklaracji do konkretnych, skutecznych działan i redukcji emisji. Jako pierwsza w Polsce zwróciła uwagę na zagadnienie konkurencyjności klimatycznej, włącza się aktywnie w dyskusję na temat dekarbonizacji biznesu. 

Fundacja Climate&Strategy edukuje na temat zmiany klimatu, śladu węglowego oraz odpowiedzialności biznesu w tym zakresie. Na potrzeby mniejszych firm Fundacja opracowała bezpłatne, innowacyjne narzędzie: Kalkulator śladu węglowego. 

Hasłem przewodnim pracowników Fundacji jest “Every job is a climate job”. Głęboko wierzymy bowiem, że kwestia zmiany klimatu powinna być obszarem nie tylko uwzględnianym, ale coraz ważniejszym, w codziennych działaniach firm i samorządów.

Fundacja Climate&Strategy jest członkiem Koalicji Klimatycznej, porozumienia 27 organizacji pozarządowych zaangażowanych na rzecz ochrony klimatu.

Czym zajmujemy się w Fundacji Climate&Strategy?

Ikona_Modele obliczeniowe_2

Tworzymy narzędzia do liczenia śladu węglowego firmy

Na indywidualne zamówienie przygotowujemy kalkulatory śladu węglowego bazujące na arkuszach Excel, które uwzględniają potrzeby
i specyfikę danej firmy i branży.

assessment

Doradzamy audytorom

Wspieramy audytorów w audytowaniu raportów niefinansowych firm
w zakresie ESRS 1.

Liczymy ślad węglowy firm, usług, produktów i wydarzeń w najbardziej uznanym standardzie – GHG Protocol

Nasz zespół analityczny to grupa ekspertów i doradców z doświadczeniem w największych firmach konsultingowych, posiadających szerokie i dogłębne zrozumienie wyzwań klimatycznych, w połączeniu z realistycznym zrozumieniem kontekstu biznesowego. Wspieramy partnerów w liczeniu śladu węglowego, budowaniu strategii redukcji emisji i działaniach komunikacyjnych.

Wspieramy w raportowaniu wyników

Blisko współpracujemy z globalnymi organizacjami specjalizującymi się̨ w raportowaniu śladu węglowego i strategiach dekarbonizacji, takimi jak CDP oraz Science Based Targets


Ewentualne zyski z realizowanych projektów są przekazywane na cele statutowe Fundacji, do których należą m.in.:

  • Edukacja na temat redukcji śladu węglowego i środowiskowego. 
  • Wsparcie dla samorządów i organizacji pozarządowych w budowaniu świadomości środowiskowej i klimatycznej.

Cele statutowe realizujemy w ramach współpracy z Unią Metropolii Polskich. Wspieramy największe polskie miasta na ścieżce do zeroemisyjności wspierając i poszerzając kompetencje urzędników, a także pomagamy angażować lokalne społeczności zainteresowane tematem zmiany klimatu.

Wśród klientów biznesowych, dla których liczyliśmy ślad węglowy oraz przygotowywaliśmy strategię redukcji emisji są firmy z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, spożywczej, budowlanej, farmaceutycznej, a także fundusze inwestycyjne i banki.

Całym zespołem pracujemy na rzecz redukcji emisji

Ograniczenie zmian klimatu to jedno z najważniejszych zadań przed którymi dziś stoimy. My, w Fundacji Climate&Strategy kładziemy nacisk na konkretne działania. Koncentrujemy się na liczeniu śladu węglowego, redukcji emisji i wspieraniu polskich przedsiębiorstw i miast w budowaniu strategii neutralności klimatycznej. Jesteśmy zgranym zespołem i cenimy sobie bliskie relacje. Wspieramy się i wzajemnie uzupełniamy kompetencjami. Mamy różne pasje, a wspólnym mianownikiem dla całego zespołu jest troska o klimat i jego ochrona. W biznesie i samorządach realizujemy projekty, których efektem jest redukcja emisji na szeroką skalę.


Wartości, które wyznajemy

Kierujemy się zestawem cech i wartości, które określają sposób, w jaki współpracujemy z klientami, pracownikami oraz naszymi partnerami.

Odpowiedzialność: Mamy świadomość, że nasze działania mają wpływ, dlatego bierzemy za nie pełną odpowiedzialność, planując i realizując projekty z troską o nas oraz nasze dzieci i wnuki.

Rzetelność: Podstawą naszej działalności analitycznej są dane oraz wiedza naukowa pochodząca od uznanych ekspertów i jednostek badawczych. Opieramy się wyłącznie na sprawdzonych danych i metodologii, dzięki czemu nasza praca charakteryzuje się wiarygodnością i skutecznością.

Ciekawość i odwaga: Nimi kierujemy się w rozwiązywaniu złożonych problemów klimatycznych.

Inspiracja i innowacje: Inspiracje czerpiemy zarówno z naszego zespołu, śledząc najnowsze osiągnięcia nauki, jak i z najlepszych praktyk na świecie.

Systematyczność: Uważamy, że realne wprowadzenie proklimatycznych zmian społecznych, politycznych i biznesowych możliwe jest tylko poprzez systematycznie i konsekwentnie prowadzone działania. Z tego względu nasze działania doradcze i edukacyjne opierają się na indywidualnie tworzonych strategiach, które wdrażane są z dbałością o każdy detal i regularność.

Zasady, według których pracujemy

Poniższe zasady stanowią podstawę działalności naszej Fundacji i zapewniają przestrzeganie najwyższych standardów we wszystkich naszych przedsięwzięciach:

1. Jesteśmy organizacją pracującą na danych. Skrupulatnie dbamy o to, aby dane, na które się powołujemy były rzetelne, jasno przedstawione i rygorystycznie weryfikowane. Zdajemy sobie sprawę, że tworząc raporty lub analizy, tworzymy również dane. Pilnujemy integralności i przestrzegamy najwyższych standardów, aby zapewniać jakość i dokładność wszystkich generowanych informacji

2. Kluczowe jest dla nas świadome i odpowiedzialne wybieranie projektów, w które się angażujemy lub które inicjujemy. Podtrzymujemy niezachwiane zobowiązanie do niewspółpracowania z sektorem paliw kopalnych oraz prowadzimy wewnętrzny audyt anty-greenwashingowy. Jednym z naszych nadrzędnych priorytetów jest nie tylko unikanie utrwalania dezinformacji klimatycznej, ale także zapobieganie jej rozprzestrzenianiu się.

3. Prowadząc działania nakierowane na edukację i komunikację klimatyczną, kierujemy się wysokimi standardami i odpowiedzialnością za słowo. Naszym priorytetem jest przekładanie wiedzy i metodologii na zrozumiały język i angażujące, konkretne działania, co ułatwia wdrażanie rozwiązań. Nie boimy się trudnej komunikacji.

4. We współpracy z partnerami oraz w działaniach wewnętrznych opieramy się na pięciu zasadach GHG Protocol, co gwarantuje, że nasze obliczenia śladu węglowego są dokładne, transparentne, porównywalne, kompletne i oparte na opisanej metodologii.

5. Osadzamy działania klimatyczne w konkretnych kontekstach, w tym między innymi biznesowym czy samorządowym, przez co adresujemy rzeczywiste problemy i podajemy rozwiązania dostosowane do realiów.

6. Dołączamy do inicjatywy Karta Praw Dziecka w Biznesie i firm oraz organizacji, które chcąc uszanować prawa dzieci do prywatności i świadomego zarządzania wizerunkiem, rezygnują z korzystania z ich
wizerunku. Tym samym nie będziemy publikować wizerunków dzieci w sposób umożliwiający ich identyfikację w żadnych materiałach tworzonych przez naszą Fundację.

Współpraca z partnerami

Nasze podejście do współpracy z partnerami opiera się na poniższych zasadach:

1. Naszych partnerów traktujemy z najwyższym szacunkiem i autentyczną troską o ich sukces. Dzielimy się wiedzą i narzędziami, budując ich kompetencje i umożliwiając dalsze, samodzielne, skuteczne działania w obszarze klimatu.

2. Jesteśmy organizacją non-for-profit, co oznacza, że wiele czasu i pracy naszych ekspertów i ekspertek poświęcamy na działania edukacyjne, a także na tworzenie bezpłatnych i ogólnodostępnych rozwiązań mających na celu obniżanie emisji firm i miast.

3. Dbamy o długotrwałe relacje. Naszych partnerów, niezależnie od tego, czy są to przedstawiciele świata biznesu, miast, czy organizacji pozarządowych i ruchów miejskich, wspieramy nie tylko w trakcie trwania projektu, ale także po jego zakończeniu. Stawiamy na wiarygodność i zaufanie, jako trwałe fundamenty naszych partnerstw.

4. Podejmujemy wyzwania, jakie niosą ze sobą nawet najbardziej ambitne projekty. Niezależnie od tego, czy współpracujemy z wymagającymi branżami, miastami stojącymi przed wyjątkowymi wyzwaniami emisyjnymi, czy też mniej konwencjonalnymi grupami docelowymi, stanowimy realne, eksperckie wsparcie na każdym z etapów liczenia i redukcji emisji.

5. Wierzymy, że nawet małe, dobrze zrealizowane projekty mogą przynieść znaczące rezultaty. Z radością przyjmujemy partnerów, którzy wracają z pytaniami i nowymi pomysłami. Jesteśmy stale otwarci na skalowanie naszych działań, uznając, że wpływowe inicjatywy mogą rozwijać się od skromnych początków.


Poznaj nasz Zespół

Agnieszka Liszka-Dobrowolska, Członkini Zarządu, Climate&Strategy
dr Agnieszka Liszka-Dobrowolska
Członkini Zarządu
i współzałożycielka Fundacji Climate&Strategy

Doktor socjologii, jedna z 25 polskich liderek klimatu i środowiska Magazynu Forbes. Pomysłodawczyni wielu projektów w obszarze ochrony klimatu i jakości powietrza. Inicjatorka nagrody Dziennikarz dla Planety przyznawanej wspólnie z Radiem Zet w ramach nagrody im. A. Woyciechowskiego oraz projektu promującego dziennikarstwo klimatyczne Dziennikarze dla planety.  

Współzałożycielka Magazynu Pismo. Członkini Rady Fundacji Instytutu Spraw Publicznych, Rady Naukowej Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Rady Programowej Client Earth, Fundacji WWF i Fundacji Pismo. Mama bliźniaczek. 


Łukasz Broniewski, Członek Zarządu, Climate&Strategy
Łukasz Broniewski
Członek Zarządu
i współzalożyciel Fundacji Climate&Strategy

Członek Zarządu i Współzałożyciel Fundacji Climate&Strategy. Łukasz odpowiada za nadzorowanie projektów obliczania śladu węglowego oraz współpracę z lokalnymi samorządami i instytucjami europejskimi. Skutecznie kierował inicjatywami obliczania śladu węglowego dla licznych firm i produktów w Polsce, a także dla znaczących korporacji międzynarodowych. Ekspert Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.

Pełnił kluczowe funkcje rządowe zarówno na szczeblu europejskim, jak i w polskiej polityce. Pracował jako Head of the Private Office i doradca przewodniczącego Rady Europejskiej, budując relacje z przedsiębiorcami, partnerami społecznymi i innymi instytucjami. Udzielał także strategicznych porad w kwestiach migracji i zmian klimatycznych. Przez 7 lat wspierał wiedzą i doświadczeniem polski rząd pełniąc funkcję głównego doradcy premiera Donalda Tuska, a później obejmując stanowisko Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Oprócz służby rządowej, Łukasz ma także doświadczenie w sektorze pozarządowym, będąc Dyrektorem Zarządzającym projektu paneuropejskiego skierowanego do młodzieży, EURO26. 


dr Aleksandra Drewko, Wiodąca ekspertka w obszarze obliczania śladu węglowego, Climate&Strategy
dr Aleksandra Drewko
Wiodąca ekspertka
w obszarze obliczania śladu węglowego

Doświadczona ekspertka ds. obliczania śladu węglowego z bogatym doświadczeniem konsultingowym. Aleksandra współpracowała z dużymi, złożonymi organizacjami, jak i małymi i średnimi firmami z różnych sektorów, takich jak motoryzacyjny, bankowy, chemiczny, budowlany, kosmetyczny, e-commerce, usług edukacyjnych, energetyczny, spożywczy, informatyczny, maszynowy, marketingowy, farmaceutyczny, handlu detalicznego, telekomunikacyjny, tekstylny i turystyczny.  

W jej portfolio znajduje się wprowadzenie pierwszego w Niemczech neutralnego klimatycznie rachunku bankowego zgodnego z wytycznymi PAS 2060, przeprowadzanie obliczeń i weryfikacji śladów węglowych firm i produktów zgodnie z protokołem gazów cieplarnianych (GHG Protocol), tworzenie zrównoważonych strategii korporacyjnych skoncentrowanych na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i zwiększaniu efektywności energetycznej. Dodatkowo, odpowiada za kierowanie procesem ustalania i monitorowania celów redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz kluczowych wskaźników efektywności, nadzorowanie postępów i skuteczności środków redukcyjnych. 


Barbara Broniewska, Dyrektorka ds. Rozwoju, Climate&Strategy
Barbara Broniewska
Dyrektorka ds. Rozwoju

Managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach w branży retail. Swoje umiejętności i wiedzę zdobywała w działach zakupu największych sieci handlowych. Posiada również bogate doświadczenie po stronie producenckiej, głównie w działach sprzedaży, co pozwala jej na kompleksowe spojrzenie na procesy biznesowe. Zarządzała zespołami sprzedażowymi zarówno w Polsce, jak i na szczeblu centralnej Europy. Jej wieloletnie doświadczenie obejmuje tworzenie i wdrażanie strategii rynkowych, zarządzanie projektami oraz optymalizację procesów biznesowych. W Fundacji Climate&Strategy odpowiada za rozwój projektów, budowanie trwałych relacji z partnerami biznesowymi oraz nadzorowanie projektów związanych z obliczaniem śladu węglowego. 


Katarzyna Czarska, Ekspertka ds. Komunikacji klimatycznej, Climate&Strategy
Katarzyna Czarska
Rzeczniczka Fundacji, Communications and PR Manager

Ekspertka ds. komunikacji klimatycznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, angażująca się w tworzenie i koordynowanie licznych inicjatyw na rzecz podnoszenia świadomości na temat zmiany klimatu, w tym Dziennikarskich Grup Roboczych ds. Klimatu, inicjatywy Dziennikarze dla Planety, a także nagrody Dziennikarz dla Planety, którą Fundacja Climate&Strategy przyznaje wspólnie z Radiem ZET w ramach Nagrody im. A. Woyciechowskiego.

Członkini Koalicji Klimatycznej, inicjatywy Creatives for Climate oraz Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 


Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Strategii Klimatycznych i Rynku Energii, Climate&Strategy
Łukasz Dobrowolski
Dyrektor ds. Strategii Klimatycznych i Rynku Energii

Specjalista z dużym doświadczeniem w branży energetycznej. Przez ostatnią dekadę aktywnie działał jako inwestor i przedsiębiorca w branży energetyki odnawialnej, głównie w segmencie średnich i dużych przedsiębiorstw. Wcześniej – jako konsultant, menadżer i partner w McKinsey & Company – doradzał największym polskim i światowym korporacjom w zakresie strategii biznesowych, sprzedaży i marketingu oraz transformacji firm. 

Oprócz pracy doradczej, Łukasz posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi organizacjami biznesowymi, w tym zakresie pełnił m.in. funkcję Dyrektora Zarządzającego w Polkomtel S.A. W latach 2018-2021 był współwłaścicielem i Dyrektorem Zarządzającym w spółce Luneos specjalizującej się w projektach dotyczących efektywności energetycznej i energii odnawialnej dla przedsiębiorstw. Od 2023 roku jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu spółki EFFI Decarbonization, wspierającej firmy w przeprowadzaniu projektów dekarbonizacyjnych oraz ich finansowaniu ze środków zewnętrznych. 


Maria Frankiewicz
Młodsza Analityczka

Młodsza analityczka danych, specjalizująca się w ocenie i raportowaniu śladu węglowego organizacji. Absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, posiadająca solidne podstawy w zakresie analizy danych, statystyki i modelowania matematycznego. Łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi zastosowaniami, przekształcając złożone dane w przejrzyste wnioski i rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój. 

W Fundacji Climate&Strategy zajmuje się analizą i raportowaniem emisji gazów cieplarnianych, pomagając firmom w opracowywaniu skutecznych strategii redukcji śladu węglowego. Interesuje się tematyką raportowania ESG oraz wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi analitycznych w identyfikacji ryzyk klimatycznych i optymalizacji procesów związanych z ochroną środowiska. 


Katarzyna Godek
Młodsza Analityczka

Analityczka posiadająca duże doświadczenie w obszarze analizy danych. W fundacji odpowiada za obliczanie śladu węglowego organizacji oraz rozwija obszar ryzyk klimatycznych, ukierunkowany na głębsze zrozumienie zagrożeń związanych z klimatem.   

Specjalizuje się w estymacji śladu węglowego w różnych branżach, w tym produkcyjnej, technologicznej oraz leasingowej.  

Jej zaangażowanie jest podyktowane przekonaniem, że precyzyjna analiza danych jest kluczowa dla przynoszenia rzeczywistych korzyści społeczeństwu, zwłaszcza gdy ma to mierzalny wpływ na środowisko. Absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim.


Renata Jarosz
Młodsza Menadżerka Projektu

W Fundacji Climate&Strategy zatrudniona na stanowisku Młodszej Menadżerki Projektu. Posiada umiejętności analizy oraz wizualizacji danych. Jej kompetencje obejmują także tworzenie raportów, przygotowywanie prezentacji oraz zarządzanie projektami. Wyróżnia się dokładnością oraz umiejętnością efektywnego rozwiązywania problemów.  

Ukończyła studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, specjalizując się w ochronie środowiska oraz studia podyplomowe z zakresu BHP na Politechnice Krakowskiej. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  

Współautorka publikacji naukowych i uczestniczka licznych konferencji. Łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym podejściem do realizacji projektów badawczych i analitycznych, szczególnie w tematyce związanej ze środowiskiem. Z pasją podchodzi do zrównoważonego rozwoju, dążąc do ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności w zakresie ochrony środowiska. 


Paweł Jurczak
Młodszy Analityk

Analityk danych specjalizujący się w śladzie węglowym organizacji i produktów. Odpowiada za obliczenia emisji oraz wspiera projekty zmierzające do minimalizacji wpływu środowiskowego. Posiada doświadczenie komercyjne i naukowe w zakresie technologii generacji energii elektrycznej oraz analizy rynku energetycznego. 

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na kierunku energetyka. W swojej pracy łączy pasję do działań dekarbonizacyjnych z analitycznym podejściem, uznając precyzyjną analizę danych za fundament skutecznych rozwiązań proklimatycznych dla przyszłych pokoleń. 


Martyna Kajzerek, Project Manager, Climate&Strategy
Martyna Kajzerek
Project Manager

Koordynatorka projektów związanych z liczeniem śladu węglowego przedsiębiorstw, produktów oraz portfeli kredytowych instytucji finansowych. Posiada doświadczenie w różnych branżach, w tym kosmetycznej, produkcyjnej, budowlanej, energetycznej oraz finansowej. 

W ostatnim czasie koncentruje się na pracy z branżą leasingową, będąc współautorką metodyki liczenia śladu węglowego w tej branży oraz specjalistką w zakresie obliczania emisji portfeli leasingowych dla różnych typów aktywów. Jako główna specjalistka w projektach dotyczących analizy ryzyk fizycznych, prowadzi również projekty analizy scenariuszowej zgodnie z wytycznymi Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD). Posiada wykształcenie z zakresu geografii zdobyte na Uniwersytecie Gdańskim, co stanowi solidną podstawę do prowadzenia analiz ryzyk fizycznych związanych ze zmianą klimatu. Z pasją zgłębia zagadnienia związane ze zmianą klimatu oraz jej skutkami.  


Karolina Krakowian, PR Specialist, Climate&Strategy
Karolina Krakowian
PR Specialist

Specjalistka ds. public relations. Doświadczenie zdobywała w szkole programowania i kompetencji cyfrowych oraz portalu pracy dla pracowników white collar. Pracowała m.in. przy kampaniach marketingowych i społecznych, organizacji eventów, budowaniu strategii komunikacji i wydawaniu raportów branżowych.

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.  


Marta Lichota-Walaszkowska, Project Manager, Climate&Strategy
Marta Lichota-Walaszkowska
Senior IT Project Manager  

W Climate&Strategy odpowiada za koordynację działań komunikacyjnych i marketingowych, budując swoje strategie na rzeczywistych potrzebach biznesowych.

Marta jest marketerką z wieloletnim doświadczeniem, a swoje portfolio zbudowała na projektach w sektorach B2C i B2B, w tym m.in. w branży energetyki odnawialnej. Jako doświadczony manager posiada wiedzę niezbędną do planowania, wdrażania i monitorowania projektów od początku do jego zamknięcia. Ceni sobie efektywną komunikację, organizację i kreatywność, ponieważ wierzy, że są to integralne elementy skutecznej realizacji powierzonych obowiązków.

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją innowacyjności w gospodarce.


Monika Michalczuk, Project Manager, Climate&Strategy
Monika Michalczuk-Przybysz
Project Manager

Specjalistka w analizie danych dotyczących śladu węglowego. W Fundacji Climate&Strategy odpowiada za usprawnienie i automatyzację procesów. Specjalizuje się w liczeniu śladu węglowego przedsiębiorstwa, produktów oraz portfeli kredytowych instytucji finansowych.  

Posiada duże doświadczenie w estymowaniu emisyjności w takich branżach jak: budowlana, eventowa, farmaceutyczna, finansowa, produkcyjna, telekomunikacyjna i usługowa. Poza standardowymi projektami liczeniowymi śladu węglowego w swoim portfolio posiada zadania związane z opracowywaniem dokumentacji i narzędzi, takich jak: opracowane przez Fundację Climate&Strategy, bezpłatne i ogólnodostępne narzędzie do obliczania śladu węglowego przedsiębiorstwa, standard liczenia śladu węglowego w branży leasingowej czy narzędzie do estymowania śladu węglowego wydarzenia. 

Członkini zespołów doradzających w ramach projektu przygotowującego do wyznaczania celów SBTi dla instytucji finansowej. 


Zofia Nawrocka, Analityczka, Climate&Strategy
Zofia Nawrocka
Analityczka

Analityczka specjalizująca się w przygotowywaniu strategii dekarbonizacji oraz liczeniu śladu węglowego przedsiębiorstw. Dysponuje doświadczeniem w skomplikowanych obliczeniach Zakresu 3, pracy ze spółkami energetycznymi oraz sprzedawcami detalicznymi. Była również zaangażowana w analizę rynku stali w McKinsey. Posiada wykształcenie z zakresu mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii materiałowej. 

Jej determinacja w łączeniu wiedzy technicznej z dbałością o środowisko stanowi solidną podstawę dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Po pracy odpoczywa na spacerach i poszerza horyzonty zdobywając nowe umiejętności. 


Anna Siewiorek, Senior Campaign Lead, Climate&Strategy
Anna Siewiorek
Senior Campaign Lead

Ekspertka ds. komunikacji klimatycznej i zarządzania projektami. Anna posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu kampanii klimatycznych i społecznych, w tym w obszarze przeciwdziałania dezinformacji klimatycznej i angażowania grup wrażliwych. Zajmuje się strategicznym planowaniem i koordynowaniem projektów komunikacyjnych. Anna należy do Rady Organizacji Pozarządowych ds. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Doświadczenie zbierała w polskich i zagranicznych organizacjach pozarządowych i agencjach społecznego wpływu, między innymi Amnesty International Poland, Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i organizacji Purpose Climate Lab. Studiowała w Polsce, Holandii i Singapurze.


Magdalena Trzcińska
Młodsza Analityczka

Specjalistka ds. analizy danych w obszarze śladu węglowego. W Fundacji Climate&Strategy odpowieda za procesy analityczne. W swojej roli koncentruje się na obliczaniu emisji gazów cieplarnianych organizacji oraz opracowywaniu narzędzi wspierających strategie zrównoważonego rozwoju. Wykorzystując swoje umiejętności analityczne, skutecznie identyfikuje obszary, w których organizacje mogą podjąć działania na rzecz dekarbonizacji. 

Przekonana, że precyzyjne i wiarygodne dane stanowią fundament podejmowania efektywnych decyzji, angażuje się w działania, które mogą przyczynić się do rzeczywistej ochrony klimatu. Jest absolwentką matematyki na Politechnice Gdańskiej. 


Weronika Trzebiatowska, Analityczka, Climate&Strategy
Weronika Trzebiatowska
Analityczka

Specjalistka w analizie danych dotyczących śladu węglowego. W Fundacji Climate&Strategy jest odpowiedzialna za procesy analityczne. Specjalizuje się w liczeniu śladu węglowego i budowaniu strategii dekarbonizacyjnych. 

W Fundacji skupia się na dostarczaniu danych wspierających podejmowanie decyzji zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz tworzeniu wizualizacji ułatwiających ich zrozumienie.  

Posiada duże doświadczenie w liczeniu emisyjności w takich branżach jak: budowlana, retail, bankowa. Zajmuję się również opracowywaniem strategii dekarbonizacyjnych dla firm i miast. Dzięki umiejętnością analitycznym oraz zaangażowaniu w ochronę środowiska skutecznie identyfikuje i opracowuje możliwe rozwiązania dekarbonizacyjne.  

Absolwentka Informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Gdańskim.